Preloader

A legfontosabb tudnivalók

  • A széleskörű általános kockázatcsökkentés és a Demokrata Párt előrejelzési piacokon való újbóli megjelenése együttesen a júliusi rally megtorpanásához vezetett.
  • Katalizátor figyelő: A legvalószínűbb, hogy az USA a BTC-t stratégiai tartalékeszközként fogadja el, ha a DOJ által megszerzett BTC-t a tőzsdei stabilizációs alapba szippantja. A részleteket és annak valószínűségét, hogy ezt Trump a hétvégi BTC konferencián támogatja, megvitatjuk.
  • A GBTC az indulás után nyolc kereskedési nappal, a kiáramlás lassulását követően elérte a mélypontját. Tekintettel a jelenlegi ETHE kiáramlás ütemére, lehetséges, hogy a következő napokban kialakul az aljpont.
  • A mai potenciálisan gyenge PCE valószínűleg bebetonozza a jövő heti FOMC ülésen a Fed lemondó álláspontját. Ez a dollár és a kamatlábak további gyengüléséhez vezethet, és a jövő héten lendületet adhat a kockázati eszközöknek.
  • Alapstratégia: Mivel az infláció tovább csökken, a gazdasági adatok továbbra is nem recessziósak, a politikai hátszél pedig erősödik, továbbra is teljes mértékben allokáltak maradunk.

A politikai előrejelző piacok részben indokolják a rally szünetelését

Úgy látjuk, hogy a júliusi rally közelmúltbeli szünetelését két tényező vezérelte:

  • Általános kockázatcsökkentés az összes eszközpiacon: Az elmúlt néhány napban minden eszközpiacon degressziót láttunk, így a crypto piacokon is ezt tapasztaltunk. Ez kevésbé crypto specifikus, és inkább annak a függvénye, hogy a piac kifordul azokból a stratégiákból (mint például a longold a top 7 tech-et…), amelyek az év első felében működtek, de nem biztos, hogy továbbra is előnyösek lesznek a jövőben. Az alábbi IWM/QQQ chart jól szemlélteti azt a sokkot, amelyet a részvénypiacok az elmúlt napokban átéltek. Amint a szélesebb értelemben vett eszközpiacok visszanyerik a talajt, ami már a pénteki PCE jelentéssel bekövetkezhet, ez kevésbé lesz aggasztó a crypto piac számára.
  • Politikai fejlemények: Biden elnök visszalépett a versenytől, és Kamala Harris lett a demokraták várható jelöltje, a fogadási piacok magasabbra árazták a demokraták győzelmi esélyeit. Míg a jelenlegi kilátások továbbra is nettó pozitívak a GOP számára, ez enyhíti a Trump kereskedés némi hátszelét az árra nézve, amelyet a közelmúltban megvitattunk. Valószínű, hogy ezen a fronton novemberben továbbra is látni fogunk némi volatilitást.
#A Tech Vs Small Cap képe. Láthatóa rotáció…
Biden lemondása utáni erőséde a demokratáknak

Kiegészítő megjegyzés a politikai hátszélről/előszélről

Sokan az elnökválasztási versenyre összpontosítanak, és jó okkal. Nekem azonban úgy tűnik, hogy az iparág talán túlságosan is az elnökségre összpontosít, és nem eléggé a Kongresszusra. Ha a Republikánus Párt elveszíti a Fehér Házat, de megszerezné az ellenőrzést a szenátus felett, ez enyhítené a végrehajtó hatalom számos elnyomó szabályozási lehetőségét. Minden ügynökségi vagy kabineti kinevezéshez a szenátus jóváhagyására lenne szükség, így nem valószínű, hogy a crypto radikális ellenzői sok szerencsével járnának a pénzügyminisztériumban, a SEC-ben vagy az FDIC-ben.

A BTC konferencia még mindig lehetséges katalizátor

Az utóbbi időben egy potenciálisan szeizmikus katalizátorról beszélgettünk, amely sokak szerint ezen a hétvégén, a BTC konferencián fog bekövetkezni. Ez a hatalmas esemény jellemzően nagyszámú résztvevőt vonz, és idén a magas rangú előadóknak köszönhetően, akik közül senki sem kerül nagyobb címlapra, mint Trump volt elnök, túl nagy energiával zajlik. Ő szombaton 21:00 (budapesti idő szerint 🙂 ) órakor tart előadást.

Egyre többen bíznak abban, hogy bejelentheti, hogy az USA a BTC-t stratégiai tartalékeszközként fogadja el.

A volatilitási görbe tükrözi az elmúlt napokban felgyülemlett izgalmat, a görbe elején lévő elhajlás pedig a hétvégén várható nagy elmozdulást jelzi. Érdemes megjegyezni, hogy a 07/28-as lejáratú opciók esetében nincs jelentős volumen, így az implikált volatilitás emelkedésének egy része a likviditás hiánya miatt lehet. Az implikált volatilitás azonban a 08/2-es lejáratra is emelkedett.

#image_title

Sokakban felmerül a természetes kérdés: hogyan tudná az USA mechanikusan átvenni a BTC-t, mint stratégiai tartalékot? Ennek több módja is van. A Federal Reserve megvásárolhatná, az USA létrehozhatna egy új stratégiai tartalékot a Stratégiai Kőolaj Tartalékhoz (SPR) hasonlóan, vagy integrálhatná a kincstárban működő tőzsdei stabilizációs alapba (ESF). A legújabb jelentések szerint ez utóbbi, amelyhez a kongresszus jóváhagyására lenne szükség, a legvalószínűbb út.

A jelentések szerint Cynthia Lummis szenátor, aki péntek délután fog felszólalni, megvitatja a BTC-nek az ESZA holdingként való felvételére irányuló törvényjavaslatot. Sokan arra számítanak, hogy Trump volt elnök támogatja ezt a jogszabályt, amikor másnap színpadra lép.

#image_title

Mi az ESZA?

A tőzsdei stabilizációs alap (ESF) az Egyesült Államok Pénzügyminisztériuma által kezelt vésztartalékalap, amely elkülönül a kincstárnak a Federal Reserve-nél vezetett számlájától. Az 1934. évi aranytartalékról szóló törvény által létrehozott ESF lehetővé teszi a Kincstár számára, hogy külföldi valutákat vásároljon és adjon el, devizát és különleges lehívási jogokat (SDR) tartson, valamint finanszírozást nyújtson külföldi kormányoknak, rugalmas pénzügyi eszközként szolgálva a valutastabilitás kezelésére és a gazdasági válságok során nyújtott vészhelyzeti támogatásra.

Az ESZA elsődleges célkitűzései a következők:

  • Az amerikai dollár értékének stabilizálása: Az ESZA devizapiaci intervenciók révén stabilizálja az amerikai dollár árfolyamát. Ez külföldi valuták vételét és eladását jelenti az árfolyamok befolyásolása és a dollár stabilitásának fenntartása érdekében.
  • Pénzügyi támogatás nyújtása: Az ESZA hitelt nyújthat és kölcsönöket nyújthat külföldi kormányoknak és intézményeknek valutáik támogatása és a nemzetközi pénzügyi piacok stabilizálása érdekében. Ez magában foglalja a swap megállapodások és egyéb hitelmegállapodások megkötését.
  • Pénzügyi válságok kezelése: Az ESZA-t pénzügyi válságok kezelésére használták sürgősségi pénzügyi támogatás nyújtásával. Például 1994-ben a mexikói peso válság idején, a 2008-as pénzügyi válság idején a pénzpiaci befektetési alapok garantálására, valamint a COVID-19 világjárvány idején a CARES törvényen keresztül különböző ágazatok támogatására használták.

2024 májusában az ESZA 206 milliárd dollárnyi eszközt és 167 milliárd dollárnyi kötelezettséget tartalmazott, ami összesen 39 milliárd dolláros nettó pozíciót jelent. Eszközei dollárból, devizából és SDR-ből állnak. Az SDR-ek az IMF által a tagországok hivatalos tartalékainak kiegészítésére létrehozott nemzetközi tartalékeszközök, amelyeket a főbb valuták – többek között az USD, EUR, CNY, JPY és GBP – kosara alapján értékelnek. Kötelezettségei többnyire SDR allokációk.

Miért adnák hozzá a BTC-t az ESZA-hoz?

Amint azt a múlt héten megvitattuk, jó okai vannak annak, hogy az államkincstár egy olyan eszközt adjon hozzá ehhez a számlához, amely a monetáris elértéktelenedés ellen fedez. Mindkét politikai párt – nagyrészt a szárazföldi gyártás szükségessége miatt – arra törekszik, hogy a következő években relatív alapon gyengítse a dollárt. Ez intuitív módon megdrágítaná az ESZA-n belüli kötelezettségeket. Az arany vagy a BTC, vagy mindkettő hozzáadása az ESZA-hoz megfelelő fedezetet jelentene az amerikai kincstár számára, és feltehetően segítene fenntartani a nemzeti vagyon szintjét egy gyengülő dollár mellett.

Sokan kíváncsiak arra, hogy a kormány miért jelentette be ezt a szándékot, mivel ez valószínűleg rontja a árukat, mivel az emberek előrerohannak. Először is, mivel ehhez jogszabályra van szükség, kétséges, hogy ezt valaha is titokban meg lehetne tenni. Másodszor, valójában nem kell BTC-t venniük a nyílt piacról. Amint azt a közelmúltbeli „kínálati túlkínálat” elemzéseinkben is bemutattuk, a DOJ vagyonelkobzásain keresztül már most is a teljes BTC-hálózat közel 1%-át birtokolják.

#image_title

Egyszerűen csak be kellene jelenteniük, hogy nem fogják eladni a már meglévő közel 14 milliárd dolláros (az ESZA jelenlegi eszközértékének közel 7%-át kitevő) BTC állományukat, és tervet kellene készíteniük arra, hogy idővel fokozatosan kiigazítják az ESZA BTC-be történő allokációját.

Feltételezve, hogy Lummis és Trump szinkronban vannak a fent vázolt stratégiával, ez szombat után minden bizonnyal bivalyerős hátszelet adhat a BTC-nek. Ennek a hátszélnek a nagyságát a GOP győzelmének változó valószínűsége alapján kell majd kiigazítani.

Ettől függetlenül az a tény, hogy szenátorok és elnökjelöltek most a színpadon beszélnek a BTC és a szélesebb crypto ipar támogatásáról, elég nagy ugrás ahhoz képest, ahol a tér néhány évvel ezelőtt volt.

GBTC 8 kereskedési nap alatt elérte a mélypontot – ETHE gyorsabban történhet

Nem kérdés, hogy az ETHE-ből jelentős kiáramlást láttunk, ami meghaladta azt, amire sokan, köztük én magam is, számítottam a kereskedés első két napján. Összehasonlításképpen, a GBTC-nél az AUM körülbelül 2%-a hagyta el az alapot a kereskedés első két napján, míg az ETHE-nél az AUM körülbelül 10%-a távozott.

#image_title

Hogy egyértelmű legyen, még mindig lehetséges, hogy ezek a kiáramlások előrehozottak, és összességében a kiáramlások kisebbek lehetnek, mint amire a piac számít. Ha ugyanazt a mintát követik, mint a GBTC, akkor a befektetők valószínűleg 2,2 milliárd dollár feletti kiáramlásra számítanak a kereskedés első hónapjában (jelenleg körülbelül 800 millió dollár). Ahhoz azonban, hogy ez megvalósuljon, a következő néhány kereskedési napban lassulnia kell ennek a kiáramlási trendnek.

Ha a GBTC-t tekintjük referenciának, januárban 7 kereskedési nappal az indulás után láttuk a kiáramlás csúcsát. Az árfolyam aztán a következő kereskedési szakaszban elérte a mélypontját, és nem sokkal később új történelmi csúcsot ért el. Úgy gondoljuk, hogy bölcs dolog figyelni a lassuló kiáramlásokra, mivel ez annak a jele, hogy közel van az ETH mélypontja.

Ha a GBTC által felállított 7 kereskedési napos precedens előtt lassulna a kiáramlás, az bikás meglepetés lenne a befektetők számára.

#image_title
#image_title

A konferencia kimenetelétől függetlenül, a makroadatok még mindig a Long álláspont mellett szólnak

Amellett, hogy a BTC konferencia rövidtávon katalizátor lehet, úgy gondoljuk, hogy makro okokból is bölcs dolog itt maradni. A FOMC júliusi ülése jövő héten lesz, és úgy tűnik, hogy a piac egyetért azzal (a Fed Funds futures ügyleteket tekintve), hogy szeptemberben kamatcsökkentés indokolt.

Még a korábbi Fed elnökök is támogatják a rövid távú kamatcsökkentést.

#image_title
#image_title

Alapstratégia

Mivel az infláció továbbra is csökken, a gazdasági adatok továbbra sem recessziósak, a politikai hátszél pedig erősödik, továbbra is teljes mértékben allokáltak maradunk.

Utolsó Újrakiegyensúlyozás

EszközDátumSúlyElsőnek hozzáadvaÁtlagos Beszerzési ÁrJelenlegi ÁrEszköz Hozama
vs
átlagár
BTC2024.07.1157.5%$21.188$385906730076%
ETH2024.07.1117.5%$1577$2636323025%
SOL2024.07.1110%$20$10417868%
OP2024.07.112.5%$1.44$1.441.7339%
STX2024.07.115%$0.69$0,691.85180%
RON2024.07.112.5%$4.178$4,1782,1-40%
IMX2024.07.112.5%$3,28$3,281.45-49%
MKR2024.07.112.5%$3087$30872670-14%

Hozamok

IndulástólÉves
BTC223%49%
ETH130%25%
Alapstratégia182%49%

Taktikai Kereskedési Ötletek

EszközDátumHozam
DOGE2023.12.0786% – LEZÁRVA 2024. 04.06
FIL2024.02.23-26% – LEZÁRVA 2024. 04.18
AKT2024.05.17-6% – LEZÁRVA 2024. 05.23
DOGE2024.05.17-7% – LEZÁRVA 2024. 06.13
BONK2024.05.1741% – LEZÁRVA 2024. 05.23
Hozam:95%

Kripto Részvények

EszközHozzáadás DátumaHozam
🔶ETP Arbitrázs
ETHE2023.06.22260%
MSTR2024.05.0238%
SMLR2024.07.19.0%
Átlag:145%
🔶Crypto Pénzügyi Szolgáltatások
COIN2023.06.30226%
HOOD2024.06.06-1%
Átlag:113%
🔶Bányász Cégek
MARA2023.06.3071%
RIOT2023.06.30-7%
WGMI2023.06.3078%
CLSK2023.05.049%
Átlag:39%
🔶Bányász Cégek + HPC
WULF2024.06.0767%
IREN2024.06.070%
CORZ2024.06.0729%
BTDR2024.06.0729%
BTBT2024.06.0731%
HUT2024.06.0773%
HIVE2024.06.0723%
Átlag:57%

Átlag: 50%

Az alapstratégia egyes elemei mögött álló tézisek rövid összefoglalása:


Bitcoin (BTC): A Bitcoin egy olyan digitális pénzforma, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy bárhol a világon, cenzúra nélkül végezhessenek tranzakciókat. Fejlett országokban ez egy népszerű befektetési eszköz, míg a fejlődő országokban akár a hagyományos pénznemek alternatívájaként is funkcionálhat. A Bitcoin rendszere biztonságos és decentralizált, ami azt jelenti, hogy nincs egyetlen központi hatalom, amely irányítaná. Ráadásul hozzájárulhat a zöld energiára való átálláshoz is. A következő nagy változás, amit várunk, az a ‘felezés’, amely 2024 áprilisában esedékes.

Ethereum (ETH): Az Ethereum egy digitális platform, ami lehetővé teszi az úgynevezett intelligens szerződések létrehozását és futtatását. Ez a rendszer alapja lehet egy újfajta, decentralizált internetnek, ahol a felhasználók közvetlenül, közvetítők nélkül cserélhetnek digitális értékeket. Az Ethereum jövőjét egy új típusú befektetési alap, a ‘spot ETF’ piacra kerülése és a dencun frissítés is befolyásolhatja a közeljövőben.

Solana (SOL): A Solana egy gyors és hatékony blokklánc platform, amely különösen alkalmas nagymennyiségű tranzakció kezelésére. Célja, hogy egy gyors, globális és megosztott rendszert hozzon létre. Bár néhányan kritizálják a platformot bizonyos kapcsolatai miatt, a Solana erősnek bizonyult a piacon.

Optimism (OP): Mivel az ETH rétegenként kíván skálázódni, több alkalmazás és felhasználó fog áttérni a layer 2 hálózatokra.

Immutable X (IMX) és Ronin (RON): Mindkét hálózat lenyűgöző vonzerőt mutatott, és a kriptójáték platformok között a kategória vezetői lehetnek. Az ETH ökoszisztéma függelékeként az ETH béta más ízét is kínálják.

Stacks (STX): A Stacks egy innovatív projekt, amely a Bitcoin blokkláncán épül és további funkciókat kínál rajta. A következő fontos események a Bitcoin ‘felezése’ és egy nagy frissítés, amelyek jelentős hatással lehetnek a Stacks sikerére. (nakamotó szintén április)

DOGE (Dogecoin): A Dogecoin egy viccből indult digitális pénznem, amely azonban komoly népszerűségre tett szert. Jelenleg két űrmisszió is kapcsolódik hozzá, ami felkeltette az emberek érdeklődését. Jó lehetőség lehet rövid távon, figyelemmel kísérve a piaci trendeket és az űrmissziók hatásait.

MakerDAO (MKR): A MakerDAO a DeFi tájkép szerves részét képezi, mivel stabilcoinjával, a DAI-al a hagyományos banki tevékenység decentralizált alternatíváját kínálja. A várható Endgame frissítéssel, a bővülő termékkínálattal és a hagyományos pénzügyi piacokkal való növekvő integrációval a MakerDAO jó helyzetben van ahhoz, hogy túl nagy elfogadottságot és növekedést érjen el, ami az MKR-t középtávon egy meggyőző ETH béta lehetőséggé teszi.

Leave a Reply